Odeszła na wieczną wartę

Odeszła na wieczną wartę

7 listopada 2020 roku na wieczną wartę odeszła druhna hm. Zofia Nowakowska.
Druhna Zosia podczas II Wojny Światowej jako młoda harcerka zajmowała się dostarczaniem prasy.
Była także żołnierzem Armii Krajowej. Wieloletnia nauczycielka matematyki i wicedyrektor Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowcu.
Instruktor i wychowawca wielu harcerskich pokoleń. Organizatorka i komendantka wielu obozów harcerskich. Były członek Komendy Hufca Ostrowiec. Ostatnimi laty pełniła służbę w Kręgu Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Łysica-Płomień” w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Kilka dni temu obchodziła swoje 95 urodziny.
„Z harcerstwem byłam związana od wielu, wielu lat, a i dzisiaj, gdy spotykam znajome twarze dawnych instruktorów ZHP serce bije mocniej, powiedziałabym młodziej i radośniej.” – tak zaczyna opis w książce wydanej z okazji I Zlotu Seniorów i Instruktorów ZHP w Nosowie w 18-19.09.2004r.
Dh. Zosiu „…przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów”.