Dzień Regionów, czyli Świętokrzyskie Czaruje na Zlocie!

Dzień Regionów, czyli Świętokrzyskie Czaruje na Zlocie!

Czas na Zlocie upływa bardzo szybko!

Dni zapełniają zajęcia w różnych blokach programowych, które odbywają się nie tylko na terenie Zlotowego miasteczka, ale także na Kaszubach. Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć dnia, który dałby szansę na pokazanie swoich rodzimych stron! Takim dniem, był właśnie Dzień Regionów zaplanowany na 11 sierpnia.
Zaczęliśmy od zajęć we własnych środowiskach, aby pózniej udać się na Rynek, gdzie czekały przygotowane przez wszystkie Chorągwie atrakcje.

Namiot Bulwarowy Chorągwi Kieleckiej był miejscem, w którym promowaliśmy przede wszystkim Województwo Świętokrzyskie, organizowane przez Chorągiew wydarzenia takie jak: Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, czy najstarszy w Polsce – Harcerski Rajd Świętokrzyski.

Obok namiotu nie mogło zabraknąć najbardziej charakterystycznego elementu – słoika z Majonezem Kieleckim. W zamian za zrobienie sobie zdjęcia i udostępnienie go w wydarzeniu Zrób sobie zdjęcie z majonezem!,  każdy otrzymywał słoiczek lokalnego przysmaku.

Namiot udostępniony przez naszego drugiego partnera – firmę Dafi stał się nie tylko strefą relaksu, ale i świetnej zabawy! Zorganizowany tam konkurs piosenki, przyciągnął wielu młodych entuzjastów zdrowego stylu życia.
Prawdziwą gratką dla uczestników była jednak Kapsuła 5D! Ten niesamowity pokaz Województwa Świętokrzyskiego pobił rekordy popularności! Jednego dnia blisko  400 osób miało okazję go zobaczyć, a bilety na cały dzień pokazów rozdano w ciągu 20 minut.

Zwieńczeniem dnia był oczywiście długo wyczekiwany Koncert 100 na 100 pod Lilii znakiem, który znamy  z tegorocznego 45. HFKMS. Koncert rozpoczął się od kilku słów Naczelniczki ZHP – druhny hm. Anny Nowosad oraz wspólnym wystąpieniem Przewodniczącego Światowego Komitetu Skautowego WOSM oraz Członkini Światowego Komitetu WAGGGS.

 

To był dzień pełen emocji, który z pewnością na długo zapadnie nam w pamięci!