Zlot za 3, 2, 1…

Zlot za 3, 2, 1…

Festiwal Harcerski za nami, ale Harcerskie Lato trwa i dobiega punktu kulminacyjnego tego roku!

Chociaż Zlot ZHP oficjalnie rozpoczyna się dopiero 6 sierpnia, przygotowania do największego i najważniejszego wydarzenia tego lata dla wszystkich harcerek i harcerzy trwają już od ponad roku.

To będzie szczególny czas! Tak samo jak powody, dla których się odbywa. Rok 2018 to rok, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To także Rok Harcerstwa, w którym obchodzimy setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego i stulecie powstania Ruchu Wędrowniczego na świecie.

Już za kilka dni, na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, 15 tysięcy harcerzy spotka się, aby wspólnie uczcić te wspaniałe wydarzenia. Zlot ma zainspirować i przygotować uczestników i uczestniczki do zmiany świata na lepsze już dzisiaj, zgodnie z harcerskim systemem wartości. Specjalnie dla nich powstało miasteczko, w którym zamieszkają harcerze i harcerki nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy. Nie mogło tam zabraknąć świętokrzyskich harcerzy.

Nasza delegacja składa się z 320 zuchów, harcerzy, harcerek oraz instruktorów. Na miejscu czeka ich ciekawy program i wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów Zlotu. Oprócz programu zapewnionego przez organizatorów Zlotu, nasza reprezentacja będzie promować walory naszego regionu – województwa świętokrzyskiego i miasta Kielce. Na Bulwarach Zlotowych uczestnicy i goście zlotu będą mogli zapoznać się z tym co oferuje i dlaczego warto odwiedzać nasz region. Natomiast na Rynku Zlotu wszyscy chętni będą mogli skorzystać z Odlotowej Kapsuły 5D. Ponadto Chorągiew Kielecka będzie organizatorem jednego z trzech Wydarzeń Centralnych Zlotu – Koncertu z okazji 100-lecia ZHP, na którym w Dniu Regionów (11 sierpnia 2018 r.) przed 15 tysiącami uczestników z całej Polski wystąpi ponad 300 świętokrzyskich artystów.

Kielecka przygoda nad morzem rozpoczyna się już dziś! Pierwsza grupa wolontariuszy rusza na miejsce, aby przygotować się na przyjazd uczestników. Zachęcamy, do śledzenia naszych mediów społecznościowych! Tam będziemy na bieżąco przekazywać Państwu informacje o tym, co się u nas dzieje!

Facebook https://www.facebook.com/ChKieleckaZHP/

https://www.facebook.com/Gdansk2018Kielecka/

Instagram https://www.instagram.com/kielecka_zhp/

Flickr https://www.flickr.com/photos/kielecka/albums

YouTube https://www.youtube.com/user/ChKielecka

Nasza strona https://kielecka.zhp.pl/

Jesteśmy pewni, że to będzie wspaniały czas, a nasi uczestnicy zabiorą ze sobą najpiękniejsze wspomnienia znad morza!

Nasz udział w Zlocie nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie instytucji i firm:

Partnerem Generalnym Gniazda Kieleckiego na Zlocie 100-lecia ZHP w Gdańsku jest:

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Partnerami Gniazda Kieleckiego na Zlocie 100-lecia ZHP w Gdańsku są także:

Urząd Miasta Kielce

Formaster S.A.

WSP Społem Kielce

PSB Polskie Składy Budowlane