Odznaka Chorągwiana „Jodła” 2023/2024

Odznaka Chorągwiana „Jodła” 2023/2024

Druhny i druhowie,

zgodnie z zapowiedziami wracamy do Odznaki Chorągwianej „Jodła”! Tym razem odbędzie się ona jednak w nieco odmienionej formule. Tegorocznym motywem przewodnim odznaki są obszary programowo-metodyczne jednostek w ramach współzawodnictwa promowanego przez GK ZHP. W trakcie realizacji odznaki zrealizujecie zadania z następujących obszarów: program, organizacja, drużynowy, bohater chorągwi/ regionoznawstwo.

Odznaka jest trzystopniowa i w roku harcerskim 2023/2024 można realizować ją na wszystkich etapach: brązowym, srebrnym oraz złotym.

Zadania realizuje się całą gromadą lub drużyną. Przygotowaliśmy zadania odpowiednie dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, ale i nieprzetartego szlaku.

Zgłosić możecie się od dziś za pomocą formularza, który znajdziecie w regulaminie. Czas na realizację macie do 30.08.2024 r., ale warto się spieszyć, bo 5 członków jednostki, która jako pierwsza (przed 1 maja) zaraportuje realizację zadań na poziomie złotym pojedzie za darmo na Harcerską Wyprawę Pamięci na Monte Cassino. Przez cały czas dostępny jest formularz, za pomocą którego możecie monitorować Wasz bieżący stan punktów.

Serdecznie zachęcamy Was do udziału w tegorocznej edycji, bo każda jednostka znajdzie w niej coś dla siebie!

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie:

Regulamin_Odznaka_Chorągwiana_Jodła_2023-2024