Konferencja i konkurs grantowy „Równać Szanse”

Konferencja i konkurs grantowy „Równać Szanse”

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka wraz z Fundacją Fundusz Lokalny SMK – Partnerem Regionalnego Konkursu Grantowego Programu „Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konferencji dotyczącej Programu.

Celem Programu „Równać Szanse” jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. W tym celu organizacje pozarządowe, biblioteki gminne, gminne domy kultury oraz grupy nieformalne złożone z osób dorosłych, z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, otrzymują dotacje (do 8.500 zł ) na realizację własnych projektów mających wyposażyć młodych ludzi w niezbędne umiejętności skutecznego radzenia sobie w życiu niezależnie od miejsca, ludzi i sytuacji. Innymi słowy, możecie aplikować o środki na kursy i szkolenia swojej kadry młodzieżowej.

Podczas konferencji przedstawione zostaną najciekawsze projekty młodzieżowe zrealizowane do tej pory w ramach programu. Podczas swoich wystąpień prelegenci zaprezentują instrukcje jak właściwie napisać i złożyć wniosek do programu. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji zwłaszcza przedstawicieli Hufców z terenów wiejskich, gdyż będzie to okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia nowych doświadczeń związanych z pozyskiwaniem grantów i realizacją projektów.

Konferencja odbędzie się 20 maja 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1YyvQwy2RVpNL38cHMjlToVo7JV9742L_VeCJ70JtZG8/viewform?edit_requested=true

Program konferencji