Harcerze na Monte Cassino!

Harcerze na Monte Cassino!

Za nami kolejny dzień Harcerskiej Wyprawy Pamięci. W dniu wczorajszym odbyły się centralne uroczystości 75. Rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Nasi harcerze pełnili służbę przy grobach żołnierzy oraz pomagali w punktach medycznych. To był bardzo wymagający dzień, pełen wzruszeń związanych ze spotkaniem z kombatantami.

Przedwczoraj nasi harcerze nadal rywalizowali z patrolami z całej Polski w ramach Rajdu Fabularnego „Honker”!  Wszyscy doskonale się bawili i poznali nieco lepiej historię Bitwy o Monte Cassino. Część patroli miała okazję posłuchać relacji od samych kombatantów.  Dodatkowo oddaliśmy hołd pamięci Władysława Andersa pod jego pomnikiem w Cassino. Mieliśmy też okazję wysłuchać fantastycznego koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Dziś ostatni dzień oficjalnych uroczystości – właśnie jesteśmy w drodze do Watykanu gdzie weźmiemy udział w mszy świętej oraz modlitwie Anioł Pański na placu Świętego Piotra.