Betlejemskie Światło Pokoju już w Kielcach!

Betlejemskie Światło Pokoju już w Kielcach!

Betlejemskie Światło Pokoju już dotarło do Kielc i zostało przekazane do hufców!

W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Światło, które łączy” – skauci mają nadzieję, że przekazując symboliczny płomień i dzieląc się nim udowodnią, że dzielenie się nic nie kosztuje. „Podzielone” światło jest w stanie rozproszyć ciemności i wypełnić całe pomieszczenie nowym blaskiem bijącym już nie tylko od jednej, ale od wielu świec łącząc wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.

Nasza Chorągiew tradycyjnie włącza się w betlejemską sztafetę. Delegacja z Hufca Szczekocińsko – Włoszczowskiego odebrała światło z Linz (Austria) i dostarczyła je  na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

fot. Hufiec Szczekocińsko – Włoszczowski

W przekazaniu w kościele w Bilczy wzięło udział około 500 osób, jednak warto dodać, że bardzo liczna reprezentacja (około 450 osób) wzięło udział w betlejemskim zlocie!

Wszystkich chętnych, aby otrzymać Światło zapraszamy na Jarmark Świąteczny na kieleckim rynku w środę (19.12) o 16.00.
Światło można także odebrać w biurze Chorągwi na ul. Pańskiej 1a oraz w biurze Hufca Kielce – Miasto na ul. Planty 16a, p. 105.

Fot. TVP 3 Kielce