46. Wiatraczek znów się zakręci!

46. Wiatraczek znów się zakręci!

I znów się zakręci!

Rozpoczynamy  przygotowania do 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Zapraszamy na wakacje z kulturą. Kiedy? Tradycyjnie w lipcu – w tym roku w terminie 11-21 lipca.

Choć Festiwal jest harcerski, to udział w nim może wziąć każdy – oczywiście harcerze – harcerskie zespoły artystyczne – ale także dziecięcy i młodzieżowi wykonawcy tacy jak tancerze, zespoły muzyczne, wokaliści i miłośnicy folkloru. Co ich czeka w Kielcach? Sam Festiwal jest wydarzeniem z zakresu edukacji kulturalnej i artystycznej, tak więc na pierwszym miejscu sporo pracy i rozwoju, choć nie tylko.

Na dzień dobry zespoły i wokaliści wezmą udział w dwóch dniach przeglądów artystycznych. Oceniani będą przez jury w skład którego wejdą uznani artyści – tancerze i muzycy, których życiorysy i dokonania są imponujące. To właśnie w czasie przeglądów rozstrzyga się podział Jodeł – festiwalowych nagród. Jednocześnie na deskach sceny Amfiteatru „Kadzielnia” trwać będą intensywne przygotowania do Koncertu „Gospodarze-Gościom”, czyli wielkiego widowiska oficjalnie otwierającego Festiwal Harcerski. Kolejnym bardzo ważnym działaniem będą warsztaty artystyczne, czyli to co przyciąga młodych artystów do Kielc. Pięć dni ciężkiej pracy – godziny spędzone na parkiecie, w studiach muzycznych, hektolitry potu i tony zaangażowania. Wszystko po to by rozwijać swój warsztat artystyczny i z dnia na dzień stawać się lepszym w swoim fachu. Owoce tego wysiłku będzie można oglądać podczas festiwalowych prezentacji, czyli koncertów. Dla uczestników najważniejszym będzie Koncert Galowy Laureatów, w którym udział biorą najlepsi z najlepszych, czyli laureaci przeglądów konkursowych.

Ale Festiwal Harcerski to nie tylko praca. To także wakacyjny odpoczynek i dobra zabawa. To Miasteczko Festiwalowe animowane przez świętokrzyskich harcerzy i instytucje kultury z Kielc. To wydarzenia towarzyszące takie jak Największy Zespół ROCKowy oraz Korowód Festiwalowy. To wreszcie Festiwalowe Biuro Turystyczne oferujące zwiedzanie regionu świętokrzyskiego.

I wszystko to w Kielcach.

Zainteresowany? Właśnie ruszyły zgłoszenia dla uczestników, które potrwają do 10 kwietnia. Regulamin 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu znajdziesz pod adresem: https://www.wiatraczek.pl/regulaminy-pl

A może interesuje Cię praca na Festiwalu Harcerskim? Sprawdzenie się w organizacji wydarzeń kulturalnych, promocji, czy logistyce? Już niedługo wystartują zgłoszenia do IST 46. Festiwalu Harcerskiego. Potrzebne informacje znajdziesz na https://www.wiatraczek.pl/ist/

Serdecznie zapraszamy na wakacje z kulturą!