Zlot ZHP Gdańsk 2018

Zlot ZHP Gdańsk 2018

Ta niepowtarzalna impreza odbędzie się w terminie 6-16 sierpnia 2018 r. w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej. Całe wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.

Głównymi przyczynami organizacji ogólnopolskiego zlotu w 2018 roku są:

  • 100-lecie zjazdu zjednoczeniowego ZHP
  • 100-lecie Niepodległości Polski
  • Podsumowanie pracy z kierunkami programowymi

Koszt zlotu dla członków Chorągwi Kieleckiej wynosi 660 zł. Kwota ta obejmuje wyżywienie, program, ubezpieczenie w trakcie zlotu, dostęp do zaplecza sanitarnego oraz wyprawkę zlotową. Transport będzie organizowany osobno, w zależności od liczebności hufcowych reprezentacji. Jego koszt nie powinien przekroczyć 80-100 PLN na osobę.

Harmonogram wpłat do Chorągwi Kieleckiej ZHP: 

23.11.2017 – termin pierwszej raty – 160 zł

24.03.2018 – termin drugiej raty – 250 zł

23.05.2018 – termin trzeciej raty – 250 zł

Na zlocie funkcjonować będą 40-osobowe drużyny zlotowe składające się z 4 zastępów po 10 osób. Zalecane jest tworzenie zastępów jednorodnych metodycznie. Każdy zastęp musi posiadać w swoim składzie opiekuna będącego instruktorem.

Dodatkowo istnieje możliwość uczestnictwa w zlocie jako kadra zlotu. W tym celu należy zgłosić się bezpośrednio do organizatorów zlotu poprzez podaną poniżej stronę internetową. Kadra zlotu jest zobligowana do wniesienia składki zadaniowej w wysokości 590 PLN.

Zachęcamy do odwiedzenia strony zlotu ZHP 2018 www.gdansk2018.zhp.pl

W razie potrzeby zachęcamy do skontaktowania się z Biurem Chorągwi Kieleckiej ZHP lub bezpośrednio z phm. Maciejem Pietrzczykiem, komendantem gniazda Chorągwi Kieleckiej na owym Zlocie. maciej.pietrzczyk@zhp.net.pl

Termin zgłoszeń 27.10.2017

 

ZASADY REKRUTACJI

Zlot ZHP to wyjątkowe wydarzenie. Dla wielu z nas to także pierwsze spotkanie z modelem 40-osobowej drużyny zlotowej. No właśnie – drużyny! Wspólne gotowanie, mieszkanie i przebywanie tuż obok innych drużyn zlotowych ma na celu usprawnienie funkcjonowania tak dużej imprezy jaką jest zlot ZHP. Każda drużyna to 4 patrole po 10 osób (9 uczestników + 1 opiekun). Teoretycznie przypada minimum jedna drużyna na hufiec – bardzo cieszyłoby nas gdyby każdy hufiec mógł wysłać na zlot taką grupę.

Wiemy jednak, że te grupy mogą być większe lub mniejsze – dlatego dodajemy także opcję zgłoszeń pojedynczych zastępów oraz w skrajnych przypadkach pojedynczych uczestników. Postaramy się połączyć „wolne elektrony” tak, aby każdy był w drużynie i mógł pojechać na zlot do Gdańska. Jesteśmy dobrej myśli!

Warto dodać, że 10-osobowe zastępy powinny być jednorodne metodycznie. To nimi chodzimy na zajęcia. Dobrze by było zatem, aby każdy mógł uczestniczyć w zajęciach odpowiednich do danej metodyki.
Zachęcamy do zgłaszania całych drużyn! Jeśli jest to nie do zrobienia – zachęcamy do zgłaszania całych zastępów lub ewentualnie siebie samych! W miarę spływania zgłoszeń będziemy formować drużyny (w konsultacji z Wami) oraz wysyłać Wam niezbędne dokumenty.

Liczba miejsc NIE jest ograniczona!

Jeśli chcecie jechać z nami jako kadra – droga wolna, zachęcamy do kontaktu!

Formularz zgłoszeniowy: https://zlot2018kielecka.zgloszenia24.pl/