Watra po świętokrzysku

Watra po świętokrzysku

Nocleg w klasztorze na Karczówce, wizyta w miejscu zlotu i długie godziny przygotowań programowych – oto jak patrolowi, członkowie IST i komendy tras Wędrowniczej Watry 2016 spędzili pierwsze dni kwietnia.

W spotkaniu wzięło udział 80 osób z 14 chorągwi – to dobry wynik i jeszcze lepsza okazja do wspólnej pracy nad tegoroczną Watrą. Duże wrażenie zrobiło na wszystkich Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne – tegoroczne miejsce zlotu. Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń, spotkania i integracji z komendą Watry, a także do spędzenia miłych wieczorów przy dźwiękach gitary czy grach planszowych.

W spotkaniu wzięli udział również hm. Ewa Sidor – Kierownik Wydziału Wsparcia Metodycznego GK ZHP oraz hm. Tomasz Rejmer – Komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP.

Wędrownicza Watra to największa impreza wędrownicza w Polsce, w tym roku chęć uczestnictwa wyraziło ponad 900 osób. Organizatorem Watry jest Zespół Wędrowniczy Wydziału Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery ZHP, w tym roku rolę współorganizatora pełni Chorągiew Kielecka ZHP. (wp)