Święto Niepodległości 2015

Święto Niepodległości 2015

Serdecznie zapraszamy wszystkich harcerzy i instruktorów do udziału w uroczystościach państwowych z okazji 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbywających się w Kielcach. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godzinie 11.00, po której nastąpi przemarsz pododziałów ulicami Kielc pod pomnik Józefa Piłsudskiego na pl. Wolności.

W imieniu Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, zapraszamy także do udziału w widowisku historycznym „Gloria Victis – godni pamięci. Niepodległościowym szlakiem – od Oleandrów do Orląt Lwowskich”, przygotowanym przez Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich. Odbędzie się ono zaraz po zakończeniu uroczystości patriotycznych na kieleckim Placu Wolności.