Harcerski Start 2019

Harcerski Start 2019

Druhny i druhowie!

Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniach, które w tym roku zainaugurują nowy rok harcerski. Wszystkie wydarzenia odbywają się w weekend 27-29 września i będą skierowane dla konkretnych grup wiekowych!

 

GROMADY ZUCHOWE

Zapraszamy do Końskich na LX Harcerski Rajd Szlakami Walk Partyzanckich na trasę zuchową. Uczestnicy wybiorą się w niesamowitą podróż z Newtonem Scamanderem i wspólnie będą poszukiwać fantastycznych stworzeń. Magiczna wędrówka uświadomi im jakie niesamowite zwierzęta można spotkać w Polsce i jak pomóc ocalić te najbardziej zagrożone. Oczywiście gwarantujemy także świetną zabawę!

Jeśli chcecie wiedzieć to koniecznie zerknijcie na stronę: http://konskie.zhp.pl/hrswp/ – znajdziecie tutaj regulamin oraz karty zgłoszeniowe!

Zgłoszenia trwają do 20 września!
Rajd odbędzie się w terminie 27-29 września. Trasa będzie prowadziła po koneckich lasach. Odpłatność za udział w Rajdzie wynosi 30 zł (jeśli patrol zgłosi się do 16 września) lub 35 zł (jeśli patrol zgłosi się później)!

 

DRUŻYNY HARCERSKIE I STARSZOHARCERSKIE

Specjalnie dla Was Hufiec Starachowice zorganizował Grę Miejską „Niepokonani 1939-1945”. Harcerze i harcerze starsi będą mieli możliwość dowiedzieć się więcej o powstaniu Podziemnego Państwa Polskiego. Uczestnicy poszerzą swoją wiedzę, a także w atrakcyjny dla nich sposób uczczą pamięć o bohaterach z okresu II Wojny Światowej.

Zresztą sami zerknijcie do regulaminu i poznajcie więcej szczegółów: http://niepokonani.starachowice.zhp.pl/

Zgłoszenia trwają do 16 września (lub do zapełnienia wszystkich dostępnych miejsc)!
Gra odbędzie się 27 września na terenie Starachowic. Udział w grze jest bezpłatny.

 

DRUŻYNY STARSZOHARCERSKIE I WĘDROWNICZE

Najstarszych zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Alertu Pamięci. Wspólnie udamy się do Warszawy, gdzie dowiemy się więcej o przejściu ZHP do konspiracji. Będzie to niepowtarzalna lekcja historii, ponieważ nie tylko odwiedzimy miejsca kluczowe w okresie II Wojny Światowej, ale także spotkamy się z ostatnimi świadkami tych wydarzeń – kombatantami.

Szczegóły znajdziecie na stronie: https://kielecka.zhp.pl/reprezentacja-choragwi-ogolnopolska-zbiorka-alertu-pamieci-2019/

Zgłoszenia trwają do 19 września (lub do skompletowania pełnej reprezentacji)!
Alert odbędzie się w terminie 27-28 września w Warszawie. Opłata za udział wynosi 30 zł (uczestnik ma w jej ramach zapewnione koszty transportu, pełne wyżywienie oraz wyprawkę).

 

Zacznijmy ten rok razem w ramach Harcerskiego Startu!