Harcerska Wyprawa Pamięci Monte Cassino wyrusza!

Harcerska Wyprawa Pamięci Monte Cassino wyrusza!

Już dziś 14 maja o 19.00 z parkingu stadionu Korony (Suzuki Arena) 60 osobowa reprezentacja ZHP Chorągwi Kieleckiej wyruszy na Harcerską Wyprawę Pamięci z okazji 75. rocznicy Bitwy o Monte Cassino.

Przedstawiciele z hufców: Busko Zdrój, Jędrzejów, Kielce – Miasto, Kielce – Południe, Końskie, Starachowice oraz Szczekocińsko-Włoszczowskiego udadzą się do Włoch, aby wspólnie uczcić pamięć o bohaterach 2 Korpusu Polskiego gen. W. Andersa.

Uczestnicy wezmą udział w uroczystościach państwowych na Monte Cassino, a także będą pełnić służbę w miejscach pamięci związanych z 2 Korpusem. Dodatkowo wezmą udział w Rajdzie Fabularnym „Honker”, który pozwoli im na lepsze poznanie historii tego ogromne ważnego dla polskiej oraz włoskiej historii miejsca. Wyprawa zakończy się mszą świętą w bazylice Świętego Piotra w Watykanie oraz modlitwą Regina Coeli, którą poprowadzi sam Papież Franciszek.

Wyprawa naszej reprezentacji odbędzie się w terminie: 14-20 maja.

Patrole reprezentujące Chorągiew Kielecką zostały wybrane na zasadzie konkursu i w ramach przygotowań musiały przygotować sylwetki lokalnych bohaterów biorących udział w bitwie o Monte Cassino, a także zaprojektować wydarzenia cechujące się prawdziwie „wędrowniczym duchem”.

rhdr