Chorągwiana Akcja Szkoleniowa – jesień 2019 „Z metodyką za pan brat!”

Chorągwiana Akcja Szkoleniowa – jesień 2019 „Z metodyką za pan brat!”

Już w terminie 11-12 października spotkamy się w Ośrodku Wypoczynkowym w Rejowie na Chorągwianej Akcji Szkoleniowej – jesień 2019!

Tym razem jej hasłem przewodnim będzie „Z metodyką za pan brat!”. Oznacza to, że uczestnicy wezmą udział w warsztatach metodycznych, na których przepracują najważniejsze zagadnienia związane z poszczególnymi grupami wiekowymi:

  • Kadra zuchowa – za pomocą pracy różnorodnymi formami zuchowymi poszerzy swoją wiedzę z zakresu: pracy z prawem zuchowym oraz obietnicą zucha, gwiazdkami zuchowymi oraz sprawnościami indywidualnymi, a także dowie się więcej o efektywnym przeprowadzeniu naboru do gromady.
  • Kadra harcerska – wczuje się w rolę harcerzy i doceni rolę gry w tej metodyce, oprócz tego wypracuje wspólnie bank pomysłów dotyczący organizacji najróżniejszych gier (w tym gier terenowych). Dodatkowo zastanowimy się jak wykorzystywać w pracy drużyny sprawności, a jakby tego było mało popracujemy nad samorozwojem naszych harcerzy za pomocą prób na stopnie harcerskie.
  • Kadra starszoharcerska – będzie miała okazję spróbować się w różnorodnych formach pracy skierowanych do tej metodyki, a także wspólnie zastanowi się jak wprowadzać do pracy swoich HSów projekty starszoharcerskie, stopnie oraz sprawności.
  • Kadra wędrownicza – skupi się na rozwijaniu swoich wędrowników za pomocą naramiennika, a co za tym idzie rozważy temat wyczynu. Nie będzie mogło także zabraknąć wędrowniczych form pracy, a także tematu służby!

Dlatego na szkolenie zapraszamy wszystkich pracujących z: gromadami zuchowymi, drużynami harcerskimi, drużynami starszoharcerskimi, a także drużynami wędrowniczymi. Będzie to doskonała okazja, żeby poznać lepiej metodykę, lub po prostu odświeżyć swoją wiedzę!

Start: 11 października (piątek) ok. 18.00
Koniec: 12 października (sobota) ok. 17.30
Koszt: 15 zł – w ramach wpłaty uczestnik ma zapewniony: nocleg w domku turystycznym na łóżku z pościelą, pełne wyżywienie (kolację w piątek, śniadanie i obiad w sobotę), materiały programowe

Aby wziąć udział w Chorągwianej Akcji Szkoleniowej – jesień 2019 konieczne jest wypełnienie formularza online: https://link.do/ChASzjesie2019 najpóźniej do 2 października. Udział należy opłacić do 6 października na konto:

Dane do przelewu: ZHP Chorągiew Kielecka
Nr konta: 73 1930 1800 2004 0040 3436 0001
Tytułem: ChASz2019 – imię i nazwisko uczestnika

Na każdej metodyce obowiązuje limit miejsc, dlatego zachęcamy do szybkiego zgłaszania się 😉

Do zobaczenia!