62 Harcerski Rajd Świętokrzyski

62 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Druhny i Druhowie!
Przed nami 62 Ogólnopolski Harcerski Rajd Świętokrzyski. Po raz kolejny zapraszamy Was na świętokrzyskie szlaki, do ziemi, która stanowi nasze dziedzictwo. Tym razem chcemy byście powędrowali obrzeżami Gór Świętokrzyskich, dolinami rzek Kamiennej i Czarnej oraz lasami i szlakami naszych przepięknych gór. Zobaczcie części województwa świętokrzyskiego, naszego przyrodniczego, kulturowego i historycznego dziedzictwa.
Niech w tej wędrówce towarzyszy Wam hasło tegorocznych, polskich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa – MOJA DROGA. Szukając swojej drogi na rajdowych szlakach, pamiętajcie o spuściźnie jaką zostawili nam przodkowie. Niech to będzie droga przez historię regionu, jego tradycje i kulturę.
W tym roku obchodzimy 255 rocznicę urodzin patrona Hufca Starachowice – Stanisława Staszica. Zachęcamy do podróży śladami jednego z czołowych reformatorów i uczonych polskiego oświecenia, działacza, pisarza, publicysty, filozofa i przyrodnika. A kiedy będziecie szykować się do podróży SWOJĄ DROGĄ, niech towarzyszą Wam słowa laureatki Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018 r. – Olgi Tokarczuk:
„Każda podróż zaczyna się od stanu, który można by określić jako zachłyśnięcie się przestrzenią”.
Podróż ludzi księgi
Zachłyśnijcie się pięknem Gór Świętokrzyskich, własnej drogi i harcerskiej przygody z przyjaciółmi. A na końcu podróży czeka nas wspólne spotkanie w gościnnej Gminie Brody- dwa dni zlotu z wieloma regionalnymi atrakcjami w Rudzie i Brodach.
Na co czekacie? To jest ten czas!
Pakujcie plecak, sznurujcie treki – przygoda na Was czeka. My też. Nie może Was zabraknąć!
„Wyrusz z nami tam gdzie płonie ogień, gdzie braterstwo jest i czerwony szlak Miejsce mocy naszej upragnionej – to Świętucha czas, to Świętucha czas”
Więcej informacji o rajdzie oraz regulaminy znajdziecie na stronie: