Wyniki Harcerskiej Wiosny Kulturalnej 2018

Wyniki Harcerskiej Wiosny Kulturalnej 2018

Dobiegła końca Harcerska Wiosna Kulturalna organizowana przez ZHP Chorągiew Kielecką oraz Dom Kultury „Białogon”.

W tegorocznych przeglądach rywalizowały 64 podmioty artystyczne z całego województwa, czyli blisko 150 młodych artystów. Uczestnicy zmierzyli się w 9 kategoriach. Poniżej przedstawiamy laureatów tegorocznych przeglądów.

Kategoria I (szkoły i placówki kultury – zespoły)
• I miejsce Zespół Wokalny „Gadułki” ze Szczekocin;
• II miejsce Zespół Wokalny „Arytmia”ze Szczekocin;
• III miejsce Zespół Wokalno-Instrumentalny „Stopnickie Słowiki” ze Stopnicy;
• Wyróżnienie: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Trele Morele Rock Band” z Nowej Słupi;

Kategoria II (zespoły harcerskie)
• I miejsce 19 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” z Sandomierza;
• II miejsce 25 Drużyna Harcerska Białe Wilki im. W. Jasińskiego z Liśnika Dużego;
• III miejsce 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola;
• Wyróżnienie: 46 Drużyna Harcerska z Bodzentyna.

Kategoria III (harcerscy soliści)
• I miejsce Diana Obara z Mirca;
• II miejsce Letycja Łyszczarz z Gościeradowa;
• III miejsce Amelia Zawierucha ze Świętej Katarzyny.

Kategoria IV (soliści klasy 0-3 reprezentujący szkoły)
• I miejsce Gabriela Popiel z Opatowca;
• II miejsce Lena Spadło z Mirca;
• III miejsce Roksana Podsiadło z Belna;
• Wyróżnienia: Julia Pisarska ze Szczekocin, Maja Zagrodzka z Kielc.

Kategoria V (soliści klasy 4-7 reprezentujący szkoły)
• I miejsce Zofia Baran z Sukowa;
• II miejsce Natalia Wróbel z Opatowca;
• III miejsce Kinga Niemiec z Włoszczowic;
• Wyróżnienia: Aleksandra Bijak ze Szczekocin, Julia Welon ze Szczekocin, Nina Mejer ze Szczekocin.

Kategoria VI (soliści gimnazjum-liceum reprezentujący szkoły)
• I miejsce Izabela Drogosz z Kielc;
• II miejsce Zuzanna Omasta z Pińczowa;
• III miejsce Nikola Wróbel z Opatowca;
• Wyróżnienia: Wioletta Kwapisz z Mirca, Natalia Ćwik z Kraśnika.

Kategoria VII (soliści klasy 0-3 reprezentujący placówki kultury)
• I miejsce Lena Dobek z Kielc,
• II miejsce Zofia Anioł z Kielc,
• III miejsce Michalina Cedro z Kielc
• Wyróżnienia: Oskar Tomczyk z Kielc, Sandra Grabowska z Kielc, Aleksandra Jończyk z Kielc, Zuzanna Gwóźdź z Mirca.

Kategoria VIII (soliści klasy 4-7 reprezentujący placówki kultury)
• I miejsce Julia Gwóźdź z Mirca
• II miejsce Wiktoria Głodkowska ze Szczekocin
• III miejsce Wiktoria Gawron z Kielc
• Wyróżnienia: Klaudia Sochacka ze Szczekocin, Joanna Orłowicz z Kielc

Kategoria IX (soliści gimnazjum-liceum reprezentujący placówki kultury)
• I miejsce Julia Skrzeczyna z Bodzentyna
• II miejsce Julia Palmowska z Kielc, Michał Bojczuk ze Skarżyska-Kamiennej
• III miejsce Bartosz Chudzicki z Kielc, Paweł Cieplewicz ze Szczekocin
• Wyróżnienia: Adrianna Maślińska ze Szczekocin, Urszula Stachura z Łopuszna, Natalia Pepaś z Bodzentyna

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!