Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich


Świętokrzyska Sieć
Świetlic Podwórkowych

Latająca Akademia
Edukacji CyfrowejMenu

  • Archiwum aktualności

WSPIERAJĄ NASGALERIA ZDJĘĆ


~ REKLAMA ~


Archiwum

Grudzień 2017

60. Harcerski Rajd Świętokrzyski

2017-12-27 12:20 przez Jan Daranowski

Zapraszamy Was na Jubileuszowy Ogólnopolski Harcerski Rajd Świętokrzyski!

Rok 2018 to rok jubileuszy. Świętujemy w nim 100-lecie odzyskania Niepodległości i 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego, a Senat RP ustanowił rok 2018 Rokiem Harcerstwa. Ponad to już po raz 60-ty przemierzać będziemy razem z wami świętokrzyskie szlaki.

Rajd to więc będzie szczególny, ale nie tylko dlatego.Po raz pierwszy zabraknie na nim ikony starachowickiego harcerstwa, pomysłodawcy i wieloletniego komendanta Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich, kogoś kto był z nami zawsze przez te 60 lat – druha harcmistrza Stefana Derlatki. Człowieka, który uczył wszystkich „mądrego patriotyzmu” oraz pokazywał piękno naszej świętokrzyskiej ziemi tak licznie zroszonej krwią bohaterów. Jego testament poniesiemy dalej wędrując po „Puszczy Jodłowej” i wspominając jego „barwne opowieści”. I jak co roku zameldujemy: Druhu Stefanie... Idzie Rajd!

Musicie tam być razem z nami. Na co czekacie? Pakujcie plecak, sznurujcie treki – przygoda na Was czeka. My też. Nie może Was tam zabraknąć!

Regulamin i więcej szczegółów znajdziecie na http://rajdswietokrzyski.zhp.pl/

Życzenia Świąteczne

2017-12-22 13:18 przez Jan Daranowski

Komenda i instruktorzy Chorągwi Kieleckiej ZHP składają życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością, a błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy wam każdego dnia.

Betlejemskie Światło Pokoju 2017

2017-12-07 10:12 przez Jan Daranowski

Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Kielczanie będą mogli odebrać światło na uroczystym przekazaniu światła 17 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Kielcach, ul. Mieszka I 48, a także później w komendach kieleckich Hufców i Chorągwi ZHP.

Odznaka Chorągwiana Jodła 2018

2017-12-04 13:36 przez Jan Daranowski

Drodzy drużynowi!

W Wasze ręce oddajemy Regulamin edycji 2018 Odznaki Chorągwianej Jodła. W tym roku jej zdobywaniu będzie towarzyszyć myśl przewodnia - Niepodległa. 

Celem zdobywania odznaki jest kształtowanie wśród świętokrzyskich harcerek i harcerzy postaw obywatelskich przez przybliżenie postaci Stefana Żeromskiego – bohatera ZHP Chorągwi Kieleckiej, poznanie swojego miejsca zamieszkania, jego historii, tradycji i zabytków, a także poznanie ciekawych osobowości „Małych Ojczyzn”, realizację działań społecznie użytecznych na rzecz społeczności lokalnej. Rok 2018 - 100-letnia rocznica odzyskania niepodległości - powinna wszystkich z nas zmobilizować do jeszcze aktywniejszego jej uczczenia poprzez całoroczne działania zakończone uroczystościami 11 listopada.

W tym roku Odznakę będzie można zdobywać w stopniu srebrnym oraz w stopniu brązowym.

Termin zgłoszeń: 1 - 31 stycznia 2018 roku 

Termin realizacji: 1 stycznia - 11 listopada 2018 roku 

Termin przesłania sprawozdania z realizacji zadań:  23 listopada 2018 roku 

Szczegółowe informacje na temat Odznaki Chorągwianej „Jodła” zawarte są w Regulaminie oraz Zadaniach na rok 2018.

Ankieta zgłoszeniowa

 

KONTAKT Z ORGANIZATOREM 

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka 

tel. 41 344 65 55 

e-mail: jodla@kielecka.zhp.pl 

https://www.facebook.com/ChKieleckaZHP