Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich


Świętokrzyska Sieć
Świetlic Podwórkowych

Latająca Akademia
Edukacji CyfrowejMenu

  • Archiwum aktualności

WSPIERAJĄ NASGALERIA ZDJĘĆ


~ REKLAMA ~


Archiwum

Marzec 2015

Harcerstwo się liczy!

2015-03-27 15:17 przez Jan Daranowski

Każdy z nas prawdopodobnie wie, czym jest szeroko pojęte harcerstwo. Warto jednak poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się, dlaczego harcerstwo się liczy!

Regulamin Konkursu Recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie"

2015-03-23 20:53 przez Jan Daranowski

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Konkursie Recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie".

Regulamin znajdziecie w linku poniżej.

20 marca 2015

2015-03-19 14:57 przez Jan Daranowski

Informujemy, że Biuro Komendy Chorągwi Kieleckiej ZHP będzie jutro (piątek 20. marca) nieczynne. 
Dział Księgowości Chorągwi będzie natomiast czynny do godz. 14.00.

57 Harcerski Rajd Świętokrzyski

2015-03-16 11:28 przez Jan Daranowski

Druhny i Druhowie!

Przed nami kolejny już 57 Ogólnopolski Harcerski Rajd Świętokrzyski. Chcemy po raz kolejny pokazać Wam naszą "Małą Ojczyznę", jaką są dla nas Góry Świętokrzyskie. Tym razem zapraszamy Was do Królewskiego Zamku w Chęcinach. Zamku, w którym nastąpiło zgrupowanie wojsk polskich wyruszających pod wodzą króla Władysława Jagiełły pod Grunwald. Rok 2015 to 605 rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Przeniesiemy się w czasy o których tak pięknie pisał laureat literackiej nagrody Nobla, Henryk Sienkiewicz. Rok 2015 to także 110 rocznica przyznania tej nagrody i 115 rocznica ukazania się drukiem książki oraz 55 rocznica ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Chcemy więc, byście poczuli atmosferę tamtych czasów. Czasów wielkich czynówi i potęgi Korony Królestwa Polskiego. Czasów rycerza Zawiszy Czarnego, który do dziś jest wzorem dla harcerzy oraz przypomnieniem, by szanowali prawo i postępowali po rycersku.

Zapraszamy do udziału, regulamin rajdu znajdziecie poniżej do pobrania, a więcej informacji na stronie rajdswietokrzyski.zhp.pl

Czuwaj!

Komenda
57. Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego 

Harcerski Turniej Tenisa Stołowego

2015-03-12 11:36 przez Jan Daranowski

Hufiec ZHP Kielce - Powiat im. Edmunda Massalskiego zaprasza na Harcerski Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się w Zespole Szkół w Gnieździskach 28.03.2015 r.

Więcej szczegółów i regulamin można znaleźć poniżej w załączeniu.

Office 365 dla ZHP!

2015-03-11 00:00 przez Jan Daranowski

Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczyna wdrażanie pakietu Microsoft Office 365, z którego korzystać będą mogli bezpłatnie wszyscy członkowie organizacji.

Microsoft Office 365 to zestaw w pełni profesjonalnych narzędzi do współpracy i komunikacji, dostępny w chmurze internetowej. Harcerze otrzymają pakiet usług zawierających pocztę elektroniczną, współdzielone kalendarze, wiadomości błyskawiczne, wideokonferencje, przestrzeń na dysku wirtualnym oraz dostęp do internetowych wersji aplikacji pakietu biurowego – Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Dzięki zastosowaniu technologii chmury internetowej dostęp do wszystkich funkcji pakietu będzie dostępny z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Z Microsoft Office 365 w Polsce korzysta ponad milion użytkowników, a także kilka dużych organizacji pozarządowych, w tym Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenie Wiosna (Szlachetna Paczka) oraz Caritas.

Aby dowiedzieć się, kiedy i jakie czekają Cię zmiany, wejdź na zhp.pl/office365 .

W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Komendy Chorągwi.

Spotkanie Ostrowieckich harcerzy z Prezydentem RP

2015-03-04 12:16 przez Jan Daranowski

W poniedziałek 2 marca na ostrowieckim Rynku podczas swojej wizyty Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z ostrowieckimi harcerzami. Jako Honorowy Protektor Związku Harcerstwa Polskiego nie mógł nie zatrzymać się obok licznej grupy harcerzy i nie poświęcić kilku minut na rozmowy z harcerzami oraz pamiątkową fotografię. Rozdał też kilkanaście autografów. Druh Komorowski pozdrowił harcerzy również od swojej małżonki mówiąc: "Druhna Anna Komorowska również przesyła wam harcerskie pozdrowienia". Na koniec Prezydent powiedział do harcerzy: "Proszę pozdrowić rodziców i podziękować za to że wychowują Was na wspaniałych obywateli naszego kraju". Na koniec harcerze gromkim okrzykiem Czuwaj! pożegnali Pana Prezydenta. Prezydent również spotkał się grupą ratowników HCPP którzy zabezpieczali medycznie wizytę na Rynku.