Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich


Świętokrzyska Sieć
Świetlic Podwórkowych

Latająca Akademia
Edukacji CyfrowejMenu

 • Archiwum aktualności

WSPIERAJĄ NASGALERIA ZDJĘĆ


~ REKLAMA ~


Archiwum

Listopad 2013

XXVIII Harcerski Rajd Szlakami „Jędrusiów”

2013-11-29 19:30 przez Michał Miernik

W dniach 22-24 listopada 2013 roku po raz XXVIII -my odbył się organizowany przez XI Szczep Harcerski im. Bohaterów Westerplatte, działający przy ZHP Hufcu Starachowice – Harcerski Rajd „Szlakami Jędrusiów”.
Na 2 trasach rajdowych o miano najlepszych patroli rywalizowało prawie 200 uczestników.

< wicej na stronie Hufca ZHP Starachowice >

Nasz kandydat do Rady Naczelnej ZHP

2013-11-22 15:04 przez Michał Miernik

Piotr Wychowaniec

Harcmistrz, Komendant Hufca ZHP Kielce-Południe

>> ZOBACZ PROFIL DELEGATA <<

Kurs Przewodnikowski i Drużynowych!

2013-11-21 15:31 przez Michał Miernik

Komenda Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego organizuje  kurs „Leśna Przystań”  łączący kurs przewodnikowski  i kurs drużynowych metodyki harcerskiej, starszoharcerskiej i wędrowniczej.

Więcej w informacji:

>> POBIERZ <<

 

Konkurs na harcerską neokartkę!

2013-11-15 23:00 przez Michał Miernik

1 grudnia do sprzedaży trafi pierwsza kolekcja harcerskich, świątecznych neokartek. Te nowoczesne widokówki łączą w sobie innowacyjną usługę z tradycyjnym odbiorem papierowych karetek. Już dziś masz szansę zostać jednym z  19 autorów tej kolekcji a na dodatek – wygrać tablet!

 

Znamy już nazwiska dwóch autorek pocztówek – to Wiktoria Drozd oraz Ksenia Stach. Kim będą pozostali? To 17 laureatów reprezentujących wszystkie chorągwie ZHP! Chcesz być jednym z nich? Przeczyta uważnie regulamin i zapamiętaj najważniejszy termin – 27 listopada kończy się czas nadsyłania prac do komend chorągwi. Musisz zdążyć!

 

Regulamin konkursu „Harcerska neokartka”

 1. Konkurs „Pocztówka na klik” to zabawa skierowana do wszystkich członków ZHP, niezależnie od wieku, przydziału służbowego, stopnia czy funkcji. Autorami kartek mogą być również zastępy i drużyny.
 2. Cele konkursu:
  • Motywowanie do działalności artystycznej, rozwoju umiejętności manualnych jak i cyfrowych.
  • Promocja tradycji świątecznych, jakimi są wysyłane życzenia na Boże Narodzenie.
  • Zapoznanie harcerzy z nowym produktem na rynku usług pocztowych jakim jest neokartka.
 3. Organizatorem konkursu jest Główna Kwatera ZHP. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Poczta Polska Usługi Cyfrowe.
 4. Konkurs trwa od 15 listopada do 31 stycznia 2013 roku.
 5. Konkurs składa się z 2 etapów:
  • 15-27 listopada 2013 r. Eliminacje chorągwiane;
  • 1 grudnia – 31 stycznia 2014 r. Ranking popularności.
 6. Podczas eliminacji chorągwianych uczestnicy konkursu przesyłają do komend chorągwi prace plastyczne, graficzne lub fotograficzne przedstawiające kartki pocztowe na Święta Bożego Narodzenia. Tematyka kartek może być ściśle związana z działalnością harcerską. Polecamy również by w pracach znajdowały się motywy promujące województwo (aspekt regionalny). Prace zgłaszać można wyłącznie w wersji cyfrowej (obrazki trójwymiarowe można sfotografować). Dozwolone formaty pliku: BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF. Maksymalny rozmiar pliku: 5MB. Sugerowana rozdzielczość dłuższego boku zdjęcia: 2624 pikseli.
 7. Prace należy przesyłać na adresy mailowe chorągwi do 27 listopada 2013 roku, w treści maila podając swoje dane korespondencyjne oraz pełną nazwę jednostki harcerskiej. Adresy: biuro@bialostocka.zhp.pl; dolnoslaska@zhp.pl; program@gdanska.zhp.pl; biuro.kch@kielecka.zhp.pl; sekretariat@krakowska.zhp.pl; sekretariat@kp.zhp.pl; program@lodzka.zhp.pl; biuro@lubelska.zhp.pl; program@opolska.zhp.pl; mazowiecka@zhp.pl, podkarpacka@zhp.pl;  slaska@zhp.pl, stoleczna@zhp.pl,warminskomazurska@zhp.pl, wielkopolska@zhp.pl, zachodniopomorska@zhp.pl, lubuska@zhp.pl.
 8. Wysłanie pracy jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz oświadczeniem, że autor pracy „ma wszelkie prawa do korzystania ze zdjęcia oraz, że zdjęcie nie zawiera treści sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami, w tym treści wulgarnych lub obraźliwych.”
 9. Komendy chorągwi są regionalnym jury konkursu i wybierają najpiękniejszą kartkę świąteczną.
 10. 1 grudnia na stronie www.zhp.pl oraz www.envelo.pl odbędzie się oficjalne przedstawienie pierwszej kolekcji świątecznych neokartek ZHP. Od tego momentu kartki będą udostępnione do sprzedaży w cenie 4,99zł.
 11. Wszyscy finaliści regionalni zostaną uhonorowani upominkami od Głównej Kwatery ZHP oraz Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe.
 12. Drugi etap konkursu, czyli ranking popularności polega na podsumowaniu ilości wysłanych kartek. Autor najpopularniejszej pocztówki (wysłanej najwięcej razy) otrzyma nowoczesny tablet.
 13. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 lutego na stronie www.zhp.pl. Laureat konkursu zostanie poinformowany o zwycięstwie drogą elektroniczną.
 14. Część dochodu z każdej wysłanej pocztówki będzie zasilać „Kapitał Przyszłości ZHP”, czyli fundusz gromadzący środki na kształcenie młodej kadry, promowanie działań służących uzyskiwaniu przez zuchy i harcerzy umiejętności i wiedzy przydatnej w dorosłym życiu – czyli kluczowych kompetencji przyszłości.

 

Powodzenia!

 

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP

Przewodniczący ZHP odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

2013-11-11 10:58 przez Michał Miernik

11 listopada 2013 r. w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego przewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego prof. zw. dr hab. hm. Adam Massalski odebrał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta to drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne, nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z dnia 4 lutego 1921 jako najwyższe odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego.

  

hm. Karol Gzyl
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

Mamy Niepodległą!

2013-11-05 13:34 przez Michał Miernik

Pocztówkowy szał ogarnął harcerskie komendy! Związek Harcerstwa Polskiego jako partner akcji „Mamy Niepodległą!” organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku otrzymał blisko 38 000 kartek pocztowych, których wysyłkę ufundowała Poczta Polska. Do każdej komendy hufca i chorągwi przekazano po 100 szt. pocztówek, które harcerze mogą wysłać bezpłatnie do swoich bliskich, dzieląc się z nimi radosną nowiną o rocznicy odzyskania niepodległości Polski!

 

Wysyłkę pocztówek do harcerskich komend zorganizowała Poczta Polska. W czwartek 31 października nadano wszystkie przesyłki więc na dniach powinny znaleźć się one w każdej komendzie.

 

Dodatkowo, w siedzibach chorągwi ZHP w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu otwarte są punkty pocztowe, z których każdy obywatel może wysłać kartkę. Zapraszamy pod wskazane adresy w godzinach pracy komend chorągwi.

 

Gdańsk - Chorągiew Gdańska ZHP, ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk
Łódź - Chorągiew Łódzka ZHP, ul. Stefanowskiego 19, 90-537 Łódź
Wrocław - Chorągiew Dolnośląska ZHP, ul. Nowa 6, 50-082 Wrocław
Kraków - Chorągiew Krakowska ZHP, ul. Karmelicka 31, 31-131 Kraków
Poznań - Chorągiew Wielkopolska ZHP, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

 

By wziąć udział w akcji wystarczy skontaktować się ze swoją komendą hufca lub chorągwi i zapytać o kartki pocztowe. Wszystkich zaangażowanych w wysyłkę zachęcamy do przesyłania nam zdjęć, którymi pochwalimy się na naszych profilach społecznościowych na Facebooku – ZHP i ZHP Fun. Zdjęcia można przesyłać na adres rzecznik@zhp.pl.

 

Akcja trwa do 11 listopada.

 

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP