Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich


Świętokrzyska Sieć
Świetlic Podwórkowych

Latająca Akademia
Edukacji CyfrowejMenu

  • Archiwum aktualności

WSPIERAJĄ NASGALERIA ZDJĘĆ


~ REKLAMA ~


Archiwum

Październik 2011

XI Sztafety po Ogień Niepodległości

2011-10-26 10:13 przez Michał Miernik

tl_files/Download/Reklamy/Ogien.jpg

Po raz XI wystartuje Sztafeta po Ogień Niepodległości, organizowana przez hufiec ZHP Zgierz. Już 4 listopada harcerze i instruktorzy wyjadą na Ukrainę do Kostiuchnówki w okręgu Wołyńskim - historycznego miejsca, gdzie w dniach 4-6 lipca 1916 roku odbyła się  
Bitwa pod Kostiuchnówką. Była to strategiczna bitwa dla losów legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na cmentarzu legionistów odbędą się uroczystości z udziałem lokalnych władz, duchownych, okolicznych mieszkańców oraz młodzieży z Polski. Podczas tych uroczystości uczestnicy sztafety pobierają ogień z mogiły i wyruszają z nim w ponad 500 km trasę rowerową.


Więcej na stronie internetowej Sztafety po Ogień NiepodległościZapraszamy na polsko-niemieckie seminarium START-UP

2011-10-24 10:14 przez Michał Miernik

Jeśli szukasz nowych pomysłów programowych dla swojej drużyny, jeśli uważasz, że przyjaźń i przygoda skautowa to coś, co warto przeżyć, jeśli chcesz z drużyną poznać inny kraj, weź udział w seminarium START-UP (Poznań, 3-5 lutego 2012 r.), gdzie będziemy także gościć drużynowych skautowych z Niemiec, zainteresowanych współpracą z drużynami ZHP.

W programie seminarium: zapoznanie się ze specyfiką organizacji w Polsce i w Niemczech, zasady współpracy zagranicznej, zagadnienia międzykulturowe, pozyskiwanie dofinansowań.

Seminarium jest kierowane do organizatorów podstawowej działalności programowej - drużynowych, przedstawicieli szczepów, namiestników. Pozostałe warunki, informacje o kosztach znaleźć można tutaj.

phm. Piotr Miara HO
szef zespołu ds. organizacji niemieckojęzycznych
Wydział Zagraniczny GK

PATRIOTYZM JUTRA – RÓŻNORODNA JEDNOŚĆ - Tytuł i Odznakę Grunwaldzką.

2011-10-10 08:45 przez Michał Miernik

Do 31 października drużyny, gromady, kręgi i szczepy mają czas na zgłoszenie dowspółzawodnictwa o Tytuł i Odznakę Grunwaldzką.
Aby zdobyć to prestiżowe harcerskie wyróżnienie, należy wykonać 3 zadania programowe, któredrużyna wybiera dla siebie spośród kilkudziesięciu propozycji, opisanych w aktualnym programieWspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.
Szczególne ułatwienia czekają w tym roku jednostki sięgające po propozycję programowąZHP „Rok Regionów”. Realizacja „Roku Regionów” zalicza jedno zadanie grunwaldzkie (dladrużyn tzw. pierwszorocznych) lub nawet dwa spośród 3 obowiązkowych zadań grunwaldzkich (dladrużyn zdobywających Odznakę Grunwaldzką po raz drugi i kolejny).
Wykonywanie zadań trwa od 1 listopada do 5 maja, a Odznaki Grunwaldzkie (metaloweplakietki do nabicia na drzewce proporców) są wręczane przez Naczelnika ZHP w czasie ZlotuGrunwaldzkiego.
Współzawodnictwo grunwaldzkie to między innymi:
− uczestnictwo w najstarszym, największym i najprężniejszym ruchu programowo-metodycznym w ZHP,− możliwość korzystania z potężnej bazy inspiracji programowych, harcerskich zadań ipomysłów na zbiórki,− liczne grono harcerskich przyjaciół z całej Polski,− wymiana doświadczeń z innymi drużynami,− wsparcie metodyczne doświadczonych instruktorów,− możliwość korzystania ze specjalnych form kształceniowych.
Bliższe informacje na stronie http://odznaka.grunwald.zhp.pl oraz pod adresem kronika@grunwald.zhp.pl.