Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka realizuje projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich


Świętokrzyska Sieć
Świetlic Podwórkowych

Latająca Akademia
Edukacji CyfrowejMenu

  • Archiwum aktualności

WSPIERAJĄ NASGALERIA ZDJĘĆ


~ REKLAMA ~


Archiwum

Wrzesień 2011

SZKOLENIA NAUCZYCIELI - DRUŻYNOWYCH

2011-09-30 14:59 przez Michał Miernik

Organizowany przez ZHP Chorągiew Kielecka

Termin:

I zjazd: 21-23 października 2011 r.

II zjazd: 04- 06 listopada 2011r. (do ustalenia na szkoleniu)

III zjazd: 25- 27 listopada 2011r. (do ustalenia na szkoleniu)


Więcej na http://kursy.kielecka.zhp.pl/

Rok Regionów w ZHP

2011-09-26 12:25 przez Michał Miernik

Rok Regionów to propozycja programowa ZHP na rok harcerski 2011/2012, poświęcona odkrywaniu i pielęgnowaniu tożsamości regionalnej.

Przystępując do działań w Roku Regionów każda jednostka wybiera region, który będzie reprezentować, a następnie realizuje projekty składające się z działań skierowanych do wewnątrz (zdobywanie przez członków drużyny informacji w wybranej dziedzinie) oraz z działań skierowanych na zewnątrz, adresowanych do jak największej grupy mieszkańców regionu (kampania
świadomościowa, którą można prowadzić w rozmaitych formach, może to być np. tworzenie i kolportaż plakatów i ulotek, tworzenie spotów filmowych i programów telewizyjnych czy organizacja imprez kulturalnych i turystycznych).

Efektem tych działań ma być uświadomienie, przypomnienie naszym bliższym i dalszym sąsiadom, że są mieszkańcami naszego regionu, a z innymi jego mieszkańcami łączy ich szereg wartości, które nazwaliśmy sferami Roku Regionów.

Są to: historia, przyroda, język, miejsca, postacie, kulinaria, folklor i stereotypy regionalne.

Członkowie drużyn realizujących tę propozycję programową będą mogli zdobywać Harcerską Odznakę Regionalną. Współzawodniczyć będą ze sobą również poszczególne regiony.

W Roku Regionów poznamy bliżej nasze małe ojczyzny i ich największe bogactwa, wzmocnimy do nich nasze przywiązanie, nauczymy się być widocznymi i promować nasze działania, łączyć siły i budować partnerstwa, wychodzić na zewnątrz z przedsięwzięciami, by zasięg naszego oddziaływania wykraczał poza harcówki i imprezy harcerskie, a także odświeżymy pracę z instrumentami metodycznymi - stopniami, sprawnościami, znakami służb, z projektem starszoharcerskim.

Szczegółowe informacje: rokregionow.zhp.pl.
 

hm. Maciej Młynarczyk

szef Zespołu Wychowania Patriotycznego
i Obywatelskiego GK ZHP

 

Komendo Hufca – zapraszamy Cię na jazdę ku przyszłości,

2011-09-19 06:13 przez Michał Miernik

czyli IV Ogólnopolski Rajd Komend Hufców. Jak zwykle w drugi weekend października (7-9.10)  komendy spotykają się na rajdowych zmaganiach. Czeka Was niezapomniana przygoda, wymiana doświadczeń, inspiracja do działania, współzawodnictwo i współpraca - to wszystko w trakcie jednego weekendu.

Tym razem ku przyszłości zmierzać będziemy na rowerach. Nie możecie tego przegapić - ten ostatni raz przed Zjazdem Hufca w gronie „starej“ komendy  możecie podjąć wyzwanie, które będzie dla Was niesamowitym wspomnieniem. To na pewno świetny pomysł na nabranie rozpędu na następną kadencję. A może to okazja na integrację nowej komendy?

Droga Komendo Hufca - jutro i tak zapuka do Waszych drzwi, dlatego zdecydujcie się na „Jazdę ku przyszłości“. Szcegóły, regulamin i ankieta na stronie: www.ksztalcenie.zhp.pl .

hm. Monika Jurecka
komendantka IV RKH